Śladami Drużyny Pierścienia

Majestatyczne lodowce, wspaniałe fiordy, gejzery tryskające wodą, urzekające niziny,
a do tego piaszczyste plaże – Nowa Zelandia jest nazywana krainą skrajności, gdyż można tu zachwycać się niezwykle różnorodnymi widokami oraz cudami natury. To wyspiarskie państwo nie bez powodu jest uznawane za jedno z piękniejszych na całym świecie. Warto je odwiedzić nie tylko ze względu na oszałamiające krajobrazy, ale również po to, by poznać fascynujące miejsca, w których kręcono „Hobbita” oraz „Władcę Pierścieni”.

Kiedy jechać?

Najlepszym okresem do odwiedzenia Nowej Zelandii wydaje się być czas między październikiem a majem. Jest wtedy ciepło i słonecznie, a temperatury zachęcają do podróżowania po kraju. Odradza się natomiast wizytę w Nowej Zelandii w okresie od czerwca do września – dni wtedy stają się krótkie, a to duże znaczenie ma zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na poznawaniu tutejszych cudów natury. Lato w Nowej Zelandii trwa od grudnia do marca.

Plan podróży

Dzień 1. Wylot z Polski.

Dzień 2. Christchurch. Już drugiego dnia po przylocie do Nowej Zelandii, będziemy mogli zetknąć się z wspaniałym miastem, jakim jest Christchurch. To druga co do wielkości metropolia Nowej Zelandii i stolica regionu Canterbury. Miasto to zachwyca ogromem zabytków
i atrakcji turystycznych, spośród których można wymienić chociażby Muzeum Canterbury, Most Pamięci oraz wspaniały ogród botaniczny. Nie sposób się tutaj nudzić!

Dzień 3-7. Niziny Canterbury i fiordy Morza Tasmańskiego. W trakcie kolejnych dni będziemy mogli napawać się widokiem wspaniałych nowozelandzkich cudów natury. Rozległe jeziora, zachwycające niziny Canterbury, a także fiordy Morza Tasmańskiego – to wszystko czeka na nas w sercu Nowej Zelandii. Będziemy również mogli popływać po Milford Sound – przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć wygrzewające się na słońcu foki!

Dzień 8. Wypoczynek w Queenstown. Kolejnym punktem wycieczki jest wypoczynek
w mieście Queenstown, położonym na Wyspie Południowej, nad jeziorem Wakatipu. To idealne miejsce przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych – można tutaj surfować
i pływać, ale oczywiście nie tylko. Na odważnych czekają skoki na bungee oraz wielogodzinny rafting.

Dzień 9-13. Cuda Południowej Nowej Zelandii. Następne dni pobytu w Nowej Zelandii upłyną nam na oglądaniu cudów przyrody znajdujących się w południowej części państwa. Będziemy mogli nasycić oczy wspaniałymi krajobrazami oraz zachwycać się ośnieżonymi szczytami gór i monumentalnymi lodowcami. Ciekawym punktem wycieczki jest także wizyta w Parku Narodowym Paparoa, na terenie którego można eksplorować wapienne jaskinie.

Dzień 14-18. Północna część Nowej Zelandii. Po poznaniu południowej części Nowej Zelandii, czas na zaznajomienie się z jej północnymi regionami. Jezioro Taupo, tryskające turkusowoniebieską wodą gejzery w Rotorua oraz poznawanie kultury Maorysów – to tylko część atrakcji, które czekają na nas na Wyspie Północnej.

Dzień 19. Auckaland. Przed wylotem do Europy, czeka nas jeszcze wizyta w największej metropolii Nowej Zelandii, mieście Auckaland. Ośrodek ten nie bez powodu jest uważany za jeden z najpiękniej położonych w całej Nowej Zelandii – znajduje się bowiem u podnóża wygasłego już wulkanu Eden. Miłośnikom kultury i sztuki można polecić wizytę w muzeum sztuki maoryskiej, natomiast zwolennikom błogiego wypoczynku na pewno przypadną do gustu tutejsze miejskie plaże.

Dzień 20. Wylot do Polski.

Jedzenie

Kuchnia Nowej Zelandii opiera się przede wszystkim na amerykańskich oraz brytyjskich tradycjach kulinarnych. Na każdym kroku są sprzedawane tutaj takie dania, jak: hot dogi, ryba
z frytkami czy hamburgery. Jednak w trakcie pobytu w Nowej Zelandii, warto spróbować nieco bardziej wysublimowanych potraw, zwłaszcza, że są one naprawdę smaczne i aromatyczne. Turystom bardzo często poleca się nadziewane mięsem nowozelandzkie pierożki,
a także danie maoryskie o nazwie hangi, składające się głównie z mięsa oraz warzyw. Warto też zakosztować w tutejszych winach, które uchodzą za jedne z najlepszych na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.